Jak zregenerować ogród po zimie?

Jak zregenerować ogród po zimie?

Pielęgnacja ogrodu oraz również pielęgnacja trawników powinna mieć miejsce niemalże cały rok. Aby zregenerować trawnik po mroźnych miesiącach należy odczekać, aż ziemia całkowicie wysuszy się po wiosennych roztopach i uzyska właściwą temperaturę. Żadnych robót nie winniśmy realizować, kiedy ziemia bywa jeszcze ochłodzona.

Przede wszystkim starannie powinniśmy usunąć patyki oraz listowie, żeby przystąpić do sadzenia trawy w miejscach, gdzie zrobiły się prześwity. O ile mamy poczucie, że ziemia bywa silnie ubita powinniśmy zrobić zabieg natleniania trawnika. Powinniśmy do tego użyć widły, którymi kłuje się grunt, wskutek czego korzenie sprawniej dotleniają się a trawnik szybciej chłonie wodę. Po tym zabiegu możemy nasz trawnik wypryskać piaskiem i nawozem, przez co zakładanianie trawników od początku nie jest konieczne.

Przez niemal okrągły rok jesteśmy zmuszeni skracać trawę. Aby własny ogródek pięknie wyglądał, nie wystarczy pielęgnowanie trawników. Musimy zatroszczyć się również o drzewa a także krzewy. Pielęgnacja ogrodów nie dopełnia się na poprawnym przycinaniu drzew oraz krzaków. Trzeba też zatroszczyć się o użyźnianie, przesadzanie oraz protekcję przed mrozem.

Aby nie zaryzykować wyziębienia krzewów trzeba obwiązać je ociepleniem albo nakryć gałęziami z iglaków. Pnie drzew owocowych nadzwyczaj notorycznie maluje się wapnem. Odstrasza ono wszystkie robale, co sprawi, że nie odkryjemy ich w konarach, kwiatach a na końcu w plonach.

Pielęgnowanie ogrodów jak też pielęgnowanie trawników nastręcza od posiadaczy działek nader rozległego nakładu roboty. Jeżeli tymczasem nie mamy świadomości jak postępować z zielenią, aby prezentowała się wystrzałowo powinniśmy szukać informacji w Necie. W internecie odszukamy masę artykułów opisujących krok po kroku w jaki sposób postępować z ogrodem. Kiedy dalej nie jesteśmy przekonani co do dbania o zieleń możemy zatrudnić dodatkowe firmy. Eksperci w odpowiednim czasie w ciągu roku przyjadą do nas oraz zadbają o wygląd i funkcjonalność parceli.

Dodaj komentarz